Adalet Meslek Yüksek Okulu

Adalet meslek yüksek okulu düşenenler için kısa bir bilgi alıntıdır.

Eğitimin Süresi ve İçeriği

2 yıllık önlisans eğitimi verilmektedir. Yabancı dil eğitimi almak için hazırlık okumak isteyenlere ek olarak hazırlık okumaları tavsiye edilmektedir; ancak mecburi değildir.

Hukuk derslerinin yanı sıra uygulamaya yönelik dersler de verilmektedir: Kamu Hukuku Bilgisi, Özel hukuk Bilgisi, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Ceza ve Ceza Usul Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku,Vergi Hukuku, İş Hukuku gibi hukuk derslerinin yanı sıra, Bilgisayar ve Klavye Kullanımı, Kalem Mevzuatı, Hukuki Yazışma Usulleri, İnfaz Hukuku, Ceza İdaresi, Dosyalama ve Arşivleme gibi uygulamaya yönelik mesleki dersleri de görmektedirler. Klavye Kullanımı dersi, bir çok Adalet MYO’da bir veya iki dönem görülürken, önemine binaen, alanında uzman hocalarımız tarafından  biz de 4 dönem boyunca verilmekte ve kamuoyundaki ifadesiyle 10 parmak yazacak şekilde mezun olmaktadırlar.

Fiziki ve Akademik İmkânlar

Adalet Meslek Yüksek Okulu, Fatih Üniversitesi’nin  İstanbul yerleşkesinde faaliyet göstermektedir. Fatih Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuş olup 11.000 öğrenciye hizmet veren köklü bir üniversitedir.  Aynı zamanda, Üniversitemizin teknik donanımı ve sosyal imkanları itibariyle oturmuş bir sistemi mevcuttur. Üniversitemizin İstanbul’daki Büyükçekmece Kampüs alanı içersinde 5 fakülte, 1 Meslek Yüksekokulu ve ingilizce hazırlık veren 1 okulumuz vardır. Ayrıca, öğrencilerimizin kullanımına yönelik kampüs içinde yemekhane, kafeler, spor tesisleri, yurtlar, kütüphane yer almaktadır. Öğrencilerin kampüs içinde sosyal aktivitelerde bulunmaları açısından oldukça önemli yere sahip olan öğrenci kulüpleri mevcuttur. Böylece öğrencilerin kampüs içerisinde sosyal ve kültürel aktivitelere katılarak kendilerini geliştirecek çok sayıda etkinlik yapılmaktadır.

AYRICA YGS HANGİ PUANLA HANGİ BÖLÜME GİRİLİR İÇİN TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: , ,


AddThis Social Bookmark Button

Yorum Yaz