2013 BESYO Taban Puanları

2012-2013 BESYO Taban Puanları – Merhaba sevgili öğrenci arkadaşlar.Bu başlıkta sizlerle BESYO Taban Puanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.  Malumunuzdur ki ÖSYM sonuçları açıklandı ve herkes LYS Tercih dönemine girdi. Birçok arkadaşBESYO Taban Puanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyecektir. Bu nedenden dolayı biz de trkafem ailesi olarak 2012 BESYO Taban Puanları hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Lütfen aşağıdaki yorum forumunu kullanarak BESYO taban puanlarıhakkındaki görüşlerinizi de bizlerle paylaşınız.

BESYO-Taban-Puanları

BESYO Taban Puanları

Üniversite bölümleri içerisinde özel yetenek sınavı ile alım yapan bölümlerden en çok tercih edilenlerin başında Beden Eğitimi bölümü gelmektedir. BESYO ile ilgili olarak 2012-2013 dönemine dair genel görüş ve yorumları içerek bir paylaşımı sizlere iletmek istiyoruz. Sizlerde eğer Besyo sınavlarına girmek istiyorsanız bu yazımızın sizleri bir nebzede olsa bilgi alabileceğinizi düşünerek paylaşmaktayız.

BESYO Taban Puanları

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu‘nun kısaltılması olan besyo içerisinde birkaç bölüm bulunmaktadır. Öncelik olarak YGS giriyorsunuz daha sonra okulların kendi belirlediği tarihlerde özel yetenek sınavına girersiniz.Marmara üniversitesi BESYO Taban Puanları Spor Yöneticiliği YGS 5 ile öğrenci alırken 344.129 ile kapatmış. Akdeniz üniversitesi rekreasyonbölümü 326.298.

BESYO Taban Puanları

Anadolu üniversitesi rekreasyon bölümü 322.267, spor yöneticiliği bölümü 345.298, Onsekiz mart üniversitesi spor yöneticiliği 335.004, Fırat üniversitesi spor yöneticiliği 322.114, 313.802 (i.ö) burada gene tercih hatası mevcut. İkinci öğretimin tavan puanı birinci öğretimin taban puanından yüksek yani o yerleşenler birinci öğretimi yazabilirlerdi.

Sevgili öğrenci arkadaşlar Anadolu Üniversitesi gerçekten de kaliteli bir üniversitedir ancak şehir olarak heryerde yaşayamam diyen öğrencilerin tercih etmeden önce bir kere daha düşünmesi gerekmektedir. Bu konuyla ilgili olarak sizler de görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. Ayrıca Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi de sizlere tercih edeceğimiz üniversiteler arasında yer almaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu noktasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi BESYO Taban Puanları listesine de göz gezdirmenizi tavsiye etmekteyiz..

Bir önceki yazımız olan Anadolu Üniversitesi Bölümler ve Taban Puanları 2013 başlıklı makalemizde anadolu üniversitesi taban puanları, anadolu üniversitesi taban puanları 2013 ve aöf taban puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , ,


AddThis Social Bookmark Button

2 Yorumlar “2013 BESYO Taban Puanları”

  1. ben sınavdan 305 aldım aydın adnan menderes besyoya gitmek istiyorum bana bu puan nasl bi avantaj sağlar

  2. BEN YGS 208 PUAN ALDIM ACABA BESYOYA GİRME HAKKIM VARMI GEÇEN SENE ARKadaşım 187 gitmişti 2 yıllık bende grebilirmiyim acaba bilgi verirseniz memnun olurum ona göre lys giricem

Yorum Yaz